Nu finns Blomstrande Bygden på Facebook.
In och gilla sidan och dela med alla ni känner. Tanken med Facebook-sidan är att den ska komplettera vår hemsida fast med en mer aktiv roll för då det finns utrymme för våra medlemmar att interagera mer med inlägg och kommentarer.

Blomstrande Bygden på Facebook

Vi vill ha foton för kreativa inlägg!
Det är roligt för våra medlemmar och allmänheten att se vad som händer där ute i era företag, därför vill jag be er att ta ett foto eller en kort video från ”en dag på  jobbet”!  Skriv lite kort om vad ni gör en helt vanlig arbetsdag på ert företag. Det är spännande att se lite aktiviteter ifrån verksamheten och ett utmärkt sätt att visa upp sig! Tänk bara på att kolla med de personer ni fotar att det är OK att det läggs upp på sidan.

Är ni med?
Det kommer också läggas upp information om mässan efterhand programmet blir klart så ytterligare en anledning att gå in och gilla och dela sidan!

Av: Anna Eriksson